دات نت نیوک
نگاهی عمیق به اینترنت اشیاء در کشاورزی و راهکار های هوشمند کشاورزی
SuperUser Account
/ دسته ها: اخبار و مقالات

نگاهی عمیق به اینترنت اشیاء در کشاورزی و راهکار های هوشمند کشاورزی

صنعت کشاورزی وابسته به ایده های نوآورانه و پیشرفت های فنآوری است تا به افزایش تولید و تخصیص بهتر منابع کمک کنند. اواخر قرن نوزدهم و قرن بیستم، تعدادی نوآوری های مکانیکی مانند تراکتور و دروگر را به بار آورد. امروزه اینترنت اشیاء (IoT) یک نیروی محرک تولید بیشتر محصولات کشاورزی با هزینه های پایین تر است که درها را برای مهندسانی که به دنبال ارائه دادن یک راهکار هوشمند کشاورزی یا حسگر کشاورزی اینترنت اشیاء به بازار هستند باز میکند.

کاربرد های اینترنت اشیاء در کشاورزی عبارتند از ردیابی وسایل نقلیه کشاورزی، نظارت بر دامداری، نظارت بر ذخیره سازی و کاربرد های خیلی بیشتر. مثلا:

•    سنسورهای دامداری می توانند به دامداران اطلاع دهند که چه زمانی حیوانات از گله خارج می شوند تا بتوانند آنها را گردآوری کنند.
•    سنسورهای خاک می توانند شرایط نامنظم مانند اسیدیته بالا را به کشاورزان اطلاع دهند و به کشاورزان زمان می دهند که مسئله را برطرف کنند و محصولات بهتر تولید کنند.
•    تراکتور های خود ران می توانند از راه دور کنترل شوند، که باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های نیروی کار می شود.

در چندین سال آینده استفاده از فن آوری های هوشمند کشاورزی دیگر را خواهیم دید. در واقع، انتظار می رود تاسیسات دستگاه اینترنت اشیاء در دنیای کشاورزی میزان رشد سالیانه ترکیبی 20 درصد را تجربه کنند. طبق گزارش تحقیقاتی Machina  ژانویه 2016، انتظار می رود که تعداد دستگاه های کشاورزی همپیوند از 13 میلیون در پایان سال 2014 به 225 میلیون تا سال 2024 افزایش یابد.

آیا به دنبال یک مرور کلی از چگونگی پیاده سازی فن آوری مورد نیاز برای راهکار هوشمندانه کشاورزی خود هستید؟

ما در زیر، سه تا از موارد استفاده عمومی کشاورزی اینترنت اشیاء و هفت اپلیکیشن کشاورزی اینترنت اشیاء را که از پیش در بازار هستند و باعث می شوند کشاورزان و دامداران اطلاعات مفیدی را کسب کنند خلاصه می کنیم. علاوه بر این، درباره پنج سوال مهندسی که قبل از اینکه راهکار هوشمند کشاورزی خود را تكمیل کنید باید آنها را بررسی کنید، شما را راهنمایی میکنیم.

مطلب قبلی ویژگی دارویی و بخش های فعال بادرنجبویه دنایی
مطلب بعدی بستر نرم‌افزاری اطلاعات پهباد PrecisionHawk
Print
1220 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x